Digital Prosthetic Designer opleiding 3Shape of Exocad van D-DEC
24 april 2025 - Heeft u een scanner of freesunit staan die nauwelijks wordt gebruikt voor prothetiek? Merkt u dat u graag de stap naar digitaal wilt maken, maar niet weet waar u moet beginnen? Dan is de praktijkgerichte 11-daagse opleiding tot Digital Prosthetic Designer (DPD) precies wat u zoekt!
Waarom deze opleiding?
Veel tandtechnische bedrijven beschikken over digitale apparatuur, maar benutten deze nauwelijks voor het ontwerpen van protheses. Digitale kennis – specifiek op het gebied van prothetiek – ontbreekt vaak. Met deze opleiding biedt D-DEC een concreet en gestructureerd leertraject om u op te leiden tot zelfstandig digitaal protheseontwerper.
Wat leert u?
Tijdens deze opleiding leert u onder begeleiding van experts Henk-Jan van den Heuvel en Alex van Etten stap voor stap hoe u digitale protheses ontwerpt met de software van 3Shape (in 2026 volgt een versie met Exocad). U start bij de basis en eindigt met het volledig ontwerpen van een prothese volgens de D-DEC-criteria. Onderwerpen die aan bod komen zijn:
• Introductie in CAD-CAM: geschiedenis, workflow, materialen, productie (frezen, printen, gieten);
• Werking en gebruik van scanners, printers en freesmachines;
• Scandata verwerken, optimaliseren en ontwerpen voorbereiden;
• Theorie van gebitsprotheses en de rol van jouw kennis in digitale workflow`s;
• Oefencasussen waaronder kruisbeten, 2e en 3e klasse;
• Softwaretraining van kroon tot volledige prothese (Gysi en Gerberopstellingen);
• Toetsing en certificering op basis van D-DEC-criteria.
Digitale Opleiding tot Digital Prosthetic Designer
Alles staat in het teken van het zelf kunnen designen van een volledige prothese volgens de D-DEC criteria.
En wat houden deze criteria in?
* De modellen en beet kunnen inscannen;
* En om het eenvoudig te verwoorden: u gaat een voorbeeld prothese na maken;
* U houdt rekening met de beethoogte;
* Hierbij neemt u de modellatie van het voorbeeld model over;
* dit alles binnen de tijd die hiervoor aangegeven staat.
Na afronding ontvangt u – mits u aan de eisen voldoet – het officiële DPD-certificaat. Mocht u het niet direct behalen, dan bieden wij ondersteuning om dit alsnog te behalen. Deze bij- en nascholingsactiviteiten worden gehonoreerd door het Kwaliteitsregister Tandtechniek.
Praktische informatie:
Startdatum: vrijdag 5 september 2025
Duur: 11 vrijdagen, tot en met 14 november 2025
Tijden: keuze uit ochtendsessie (09.00 -12.30) of middagsessie (13.30 en 16.30)
Locatie: Dutch Health Tec Academy, Utrecht
Kosten: € 2.250,- inclusief gebruik van software, scanner, materialen. *)
*) Ivm het verkrijgen van nieuwe dongels voor het Exocad systeem op de DHTA kan het zijn dat de Exocad-variant die start in 2026 iets hoger in prijs kan uitvallen.
Voordeel deelnemende leden Branchevereniging Tandtechniek en de bij hen werkzame tandtechnici
Laboratoriumhouders en hun personeelsleden en ZZP-ers in de Tandtechniek die zijn aangesloten bij de Branchevereniging Tandtechniek kunnen zonder meerkosten gebruik maken van de speciale D-DEC terugkomdag voor deelnemers van de Digital Prosthetic Designer-opleiding!
Gebruik het onderstaande contactformulier voor het stellen van vragen en/of het verkrijgen van het aanmeldingsformulier. Op dit moment is de inschrijving voor de 3-Shape-variant die op 5 september 2025 start geopend.